0 Comments
NIHIL NOVI.
Kiedy kończą się obowiązki, oddech uspokaja, a kofeina ustępuje miejsca black tea odpoczywam fizycznie. Pod względem umysłowym rozpoczynam prasówkę.

Fashion Magazine Zima 2011/2012.

Okładkę zdobi wizerunek Dagi Ziober, uchwycony w kadrze przez Mateusza Stankiewicza. Pierwsze wrażenie- pustynny upał. W środku trochę mniej dusząco. Bezpretensjonalna i bardzo serdeczna rozmowa Marcina Świderka z Diane von Furstenberg, muzą Andy'ego Warhola i autorką kopertowej sukienki. Niesamowite, jak łatwo uchwycić w jej słowach mądrość, elegancję i prostotę: "W ciągu ostatnich 10, 15 lat perfumy miały oryginalne zapachy i wymyślne flakony, ale nie miały duszy".
Diana Vreeland. Kolejny tekst zrealizowany przes Marcina Ś. Opowiadanie o wizjonerce. Krótka historia niezależnej, genialnej w swoim fachu kobiety, która dokonała przełomu w modzie XX wieku. Pracowała w Harper's Bazaar, nadzorowała Vogue. Mawiała: "Bikini to największe odkrycie od czasów bomby atomowej". Nic dodać, nic ująć.

Elle 01/2012.

Brak satysfakcji.

Quart Nr 4(22)/2011.

Małgorzata Wyrzykowska o Teofili Konstancji z Radziwiłłów Generałowej Ignacowej Morawskiej, a raczej o jej diariuszach podróży. Zachwyt nad erudycją i świeżym spojrzeniem Teofili.


You may also like

Brak komentarzy :

Archiwum bloga